Motoambulans.pl wspiera szkolenia z Pierwszej Pomocy.

  • Bartłomiej
  • 28/05/2018
  • Możliwość komentowania Motoambulans.pl wspiera szkolenia z Pierwszej Pomocy. została wyłączona

Motoambulans.pl wspiera szkolenia z Pierwszej Pomocy.

Uczelnia Warszawska Marii Skłodowskiej Curie – kierunek pielęgniarstwo i kierunek ratownictwo medyczne, z udziałem Motoambulans.pl brała udział w szkoleniu z Pierwszej Pomocy .

Odbiorcami tego szkolenia była licznie zgromadzona młodzież z części szkół ponadpodstawowych Warszawskiej dzielnicy Targówek.

Szkolenie miało na celu uświadomienie kilku bardzo ważnych aspektów przy udzielaniu Pierwszej Pomocy. A mianowicie, wczesne zauważenie osoby potrzebującej pomocy przez wyzbycie się obojętności na los takiej osoby . Wczesne zawiadomienie odpowiednich służb oraz wczesne rozpoczęcie reanimacji krążeniowo-oddechowej wraz z dostarczeniem -jeżeli zachodzi taka potrzeba-i użyciem AED(Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny).

UWAGA. Motoambulans posiada na wyposażeniu AED.

Motoambulans.pl przez swoje szkolenia nie tylko o tym mówi, ale przede wszystkim naucza prawidłowej techniki uciskania klatki piersiowej ,bezprzyrządowego udrażniania dróg oddechowych, wykonania prawidłowych wdechów ratowniczych. Profesjonalne fantomy wraz z aplikacją na smartfony, ćwiczebny defibrylator AED, sterylne jednorazowe rękawiczki i maseczki, pozwalają przeprowadzać takie szkolenia z dużą realnością , wzbudzając szczere zainteresowanie i chęć uczestniczenia nie tylko młodzieży ,ale także nauczycieli i osób postronnych.

Liczba osób (głównie młodzież), które zostały przeszkolone z Pierwszej Pomocy oraz użycia AED przy współpracy UWMSC i Motoambulans.pl sięga prawie 300. Jest to bardzo liczna grupa młodzieży, ale wszyscy z przeprowadzających szkolenie widzą potrzebę organizowania i przeprowadzania takich przedsięwzięć na jeszcze większą skalę. Do tej inicjatywy przyłącza się również Motoambulans.pl, który nadal będzie propagował szkolenia z udzielania Pierwszej Pomocy.

Przyszły Rat.Med
Paweł Pyza