Motoambulans – SUGERUJE – POMAGAJ

  • Bartłomiej
  • 11/05/2018
  • Możliwość komentowania Motoambulans – SUGERUJE – POMAGAJ została wyłączona

Motoambulans – SUGERUJE – POMAGAJ

Motoambulans domniemuje że, każdy z nas stanął lub też stanie -oby nie- w sytuacji kiedy trzeba udzielić Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Czy to na drodze , czy w supermarkecie czy w Kościele ,może zdarzyć się sytuacja że ktoś będzie potrzebował Pomocy.

Szczególnie hasło udzielania Pomocy ,staję się bardziej aktualne po pierwszym długim weekendzie , gdzie śmierć na drogach poniosło kilkanaście osób.

W dzisiejszych czasach bez większych problemów można sobie zrobić szkolenie z Pierwszej Pomocy w darmowych pokazach, a nawet z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w różnych firmach .

Motoambulans jest jak najbardziej za tym, aby takie szkolenia czy pokazy były bardzo powszechne i dostępne dla jak największej ilości ludzi ,nie tylko w miastach ale również we wszystkich małych miasteczkach i wsiach.

Wszakże nie tylko same szkolenia i pokazy zmieniają nastawienie do udzielania Pierwszej Pomocy ,ale przede wszystkim zmiana mentalności którą Motoambulans próbuje zaszczepić i wdrożyć w jak największej liczbie obywateli , ale też ludzi dobrej woli , którym Pomoc osobie w nagłym zagrożeniu życia ,nie jest obojętna.

Motoambulans głośno nawołuje , żeby tak zwany ,,Łańcuch Przeżycia” stał się łańcuchem nie tylko wykwalifikowanych służb medycznych ,ale żeby mógł go tworzyć każdy komu los poszkodowanej i potrzebującej nagłej Pomocy osobie nie jest obojętny.
Wczesne rozpoznanie osoby potrzebującej pomocy , szybkie rozpoczęcie RKO (RESUSCYTACJA KRĄŻENIOWO ODDECHOWA) , szybkie dostarczenie defibliratora AED i na końcu opieka po NZK (NAGŁYM ZATRZYMANIU KRĄŻENIA) to cztery priorytetowe zadania ,które Motoambulans chce zaszczepić jak największej ilości całej Naszej Społeczności.

Przyszły Rat Med. Paweł Pyza