Spidi profesjonalny strój dla ratownika na motocykl – kurtka Tour Evo, spodnie Globetracker

  • Bartłomiej
  • 02/07/2018
  • Możliwość komentowania Spidi profesjonalny strój dla ratownika na motocykl – kurtka Tour Evo, spodnie Globetracker została wyłączona

Spidi profesjonalny strój dla ratownika na motocykl

Motoambulans to specjalistyczny motocykl ratunkowy wyposażony w profesjonalny sprzęt medyczny, służący do niesienia pomocy poszkodowanym. Zaletą motocykla ratunkowego jest to, że ten specjalistyczny pojazd ratunkowy nie stoi w korku a przy okazji może rozwijać znaczne szybkości w czasie dojazdu do poszkodowanego.

Strój Motocyklowy Spidi dla Ratowników

Ze względu na swoją wielkość i osiągi ambulans motocyklowy jest w stanie zareagować na awarię medyczną znacznie szybciej niż samochód, furgon lub samochód strażacki w dużym ruchu, który może zwiększyć przeżywalność pacjentów cierpiących np. na zatrzymanie akcji serca.

Należy pamiętać, że Motoambulans jest tak samo wyposażony jak ambulans pogotowia ratunkowego z tą różnicą że na motocyklu nie ma noszy, pozostały specjalistyczny sprzęt jest dokładnie taki sam.

Przechodząc do sedna tematu chcemy poruszyć sprawę profesjonalnego stroju dla motocyklisty, który porusza się na motocyklu ratunkowym. Strój taki musi zapewnić komfort, bezpieczeństwo oraz wygodę dla Ratownika. Przez ostatnie 2 lata mieliśmy możliwość testowania różnych rozwiązań, które próbowaliśmy wdrożyć jako strój dla Ratownika Motocyklowego, największym problem był odpowiedni kolor który identyfikuje się Ratownictwem a dodatkowo zapewnia dobrą widoczność. Niestety na rynku najwięcej dostępnych jest strojów motocyklowych w ciemnych kolorach czarny lub szary, oczywiście pojawiają się też kolory jasne ale kolor ratowniczy to duże wyzwanie.

Spidi w 2018 roku przedstawiło nowość w strojach motocyklowych, na rynku pojawił się profesjonalny zestaw dla Ratowników. Zestaw ten składa się z kurtki oraz spodni dedykowanych do tej kurtki. W skład zestawu wchodzi kurtka Spidi Tour Evo oraz spodnie Spidi Globetracker, zestaw jest tak zaprojektowany, że spodnie łączą się z kurtką tworząc całość.
Bardzo ucieszył nas fakt, że na rynku pojawił się taki zestaw, który idealnie pasuje do ratownictwa motocyklowego chociażby ze względu na kolor. Postanowiliśmy zgłosić się do SPIDI Polska aby zamówić taki zestaw do naszego Motocykla Ratunkowego, zamówienie zostało profesjonalnie zrealizowane a strój został do nas dostarczony w ciągu tygodnia, otrzymaliśmy spodnie kurtkę oraz rękawiczki do kompletu, dodatkowo zamówiliśmy rzeczy, których nie ma w zestawie takie jak protektor na plecy oraz na klatkę piersiową.

Po otrzymaniu zestawu postanowiliśmy działać i testować strój Spidi dla Ratowników, komplet do teraz przetestowaliśmy na dystansie 4000 km, testowaliśmy go w różnych warunkach pogodowych, jeździliśmy w mieście na drogach szybkiego ruchu oraz poruszaliśmy się autostradami. Test zaczynaliśmy jeszcze przy temperaturze na zewnątrz oscylującą w okolicy 10 °C. Strój w zestawie posiada specjalne ocieplenie, które idealnie sprawdza się w takich temperaturach, ocieplenie to jest wypinane z kurtki oraz ze spodni i dzięki takiemu rozwiązaniu strój ten pasuje na zimne oraz ciepłe dni. Kolejne kilometry testowania odzieży odbywały się w coraz to wyższej temperaturze, zdarzały się nawet takie dni, kiedy na termometrze pojawiała się temperatura około 35 °C, idealnym rozwiązaniem w tym zestawie Spidi są otwierane przewiewne panele, można nimi regulować temperaturę dla kierowcy, który porusza się w tym stroju.

W kurtce są 2 panele na przedniej części kurtki oraz jeden duży na plecach odkrywający prawie całe plecy, spodnie są wyposażone w dwa otwierane panele na przedniej części. Rozwiązanie takie umożliwia komfortową jazdę nawet w bardzo dużym upale i wpływa pozytywnie na komfort podróży.
Przez okres 4000 km kiedy to testowaliśmy zestaw bardzo często poruszaliśmy się po drogach w deszczu, jeździliśmy wtedy kiedy padał mały deszcz oraz kiedy były naprawdę duże ulewy, wodoodporność tego zestawu jest idealna, dodatkowo cały zestaw jest „oddychający” kiedy pada duży deszcz możesz być pewny, że nie tylko nie zmokniesz ale też się nie spocisz w tym zestawie.
Komplet Spidi, który składa się z kurtki Tour Evo oraz spodni Globetracker to idealne profesjonalne rozwiązanie. które może wykorzystywać do działań ratowniczych. My ze swojej strony polecamy taki zestaw, sprawdza się idealnie w każdych warunkach i na każdej trasie.