Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie

  • admin
  • 26/01/2020
  • Możliwość komentowania Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie została wyłączona

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020 !

W dniu 12.01.2020 roku razem z mieszkańcami Jadwisina dołożyliśmy swoją małą cegiełkę do ogromnej pracy Pana Jurka Owsiaka.
Fundacja Motoambulans połączyła siły z Uczelnią Medyczną im. Marii Skłodowskiej-Curie z Warszawy i wspólnie stworzyliśmy stoisko.

Ogrom ludzi, którzy przychodzili do nas mogli zbadać swoje podstawowe parametry życiowe, zasięgnąć mniejszej, bądź większej porady medycznej.
Nasze stoisko było bogate przez możliwość nauki pierwszej pomocy, nauki obsługi sprzętu jakim jest AED.

Przeszkoliliśmy prawie setkę osób.
Były to dzieci, które mogły ku ich radości usiąść na motocyklu i z nutką zaciekawienia spróbować sił swoich małych rąk na manekinie do wykonywania ucisków klatki piersiowej.
Po osoby starsze, które nagle w całym szale orkiestry poczuły się nieco gorzej i wymagały chwili odpoczynku i fachowego oka.
Tego dnia, jak i za każdym razem dziwił nas ogrom wiedzy, jaką przedstawiają nam ‘’nasi uczniowie”.
Spotkaliśmy młodego 14 letniego chłopca, właśnie chłopca… Który już w swoim młodym wieku, działa w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym w Legionowie, a wiedza w czasie szkolenia, aż kipiała !
Pragniemy złożyć najserdeczniejsze gratulacje bardzo dobrej organizacji wydarzenia, również świadomości i chęci nauki mieszkańców Jadwisina.

Jednocześnie chcielibyśmy podziękować za zaufanie i wsparcie Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
Było nam niezmiernie miło już po raz drugi działać razem.
W całym wydarzeniu braliśmy udział w następującym składzie:
Katarzyna Zasadzińska – Ratownik Medyczny, studentka I Roku Pielęgniarstwa na Uczelni Medycznej Im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie
Eliza Witkowska – studentka II Roku Pielęgniarstwa na Uczelni Medycznej Im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie
Małgorzata Miller – studentka II Roku Pielęgniarstwa na Uczelni Medycznej Im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie
Bartłomiej Kamiński – Ratownik Medyczny, student II roku Pielęgniarstwa na Uczelni Medycznej Im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie
Dariusz Guba – Ratownik, student I Roku Ratownictwa Medycznego na Uczelni Medycznej Im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie