Interkom dla Motocyklistów Cardo PackTalk – idealny zestaw dla Ratownika

  • Bartłomiej
  • 27/03/2018
  • Możliwość komentowania Interkom dla Motocyklistów Cardo PackTalk – idealny zestaw dla Ratownika została wyłączona

Interkom dla Motocyklistów – zestaw dla Ratownika Cardo PackTalk

O przydatności interkomu motocyklistów przekonywać nie będę. Nieprzerwana możliwość rozmowy z pasażerem lub innymi motocyklistami zwiększa zarówno przyjemność jak i bezpieczeństwo jazdy.

Szczególnego znaczenia nabiera komunikacja głosowa w trakcie korzystania z motocykla przez różnego rodzaju służby takie jak ratownicy, policjanci czy osoby zabezpieczające ruch drogowy. Dobra, stabilna i bezawaryjna komunikacja to podstawa sprawnego działania.

W tym sezonie, dzięki firmie Plantro.pl z Warszawy, miałem możliwość przetestowania interkomu Cardo PackTalk w trakcie kilku akcji prowadzonych z użyciem motocykla. Porównując z poprzednimi modelami interkomów, zasadniczą różnicą jest dla mnie wygoda jaką daje DMC – zarówno bardzo duży zasięg jak i łatwość konfiguracji bardzo przydały się do komunikacji z innymi ratownikami i obstawą, czasami znacznie od siebie oddaloną. Nie było też problemu z użyciem telefonu w celu wezwania służb ratowniczych a następnie szybkim powrotem do konwersacji. Zauważalna jest również poprawa jakości dźwięku.

Nieco obaw miałem przed instalacją systemu w nowym kasku SHOEI NEOTEC II z racji na to że kask ma miejsce przygotowane pod inny, dedykowany interkom ale okazało się że montaż był bezproblemowy. Nowe oprogramowanie mam już zainstalowane, w mojej ocenie obsługa stała się bardziej intuicyjna. Jedyne co musiałem szybko wyłączyć to sterowanie głosem, które przeszkadzało w rozmowie ze świadkami wypadku.

Aleksander Lipowski

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Anikar (GPR Anikar)
Interkom dla Ratownika