Motoambulans Poleca – Interkomy dla Motocyklistów CARDO PACKTALK

  • Bartłomiej
  • 29/11/2018
  • Możliwość komentowania Motoambulans Poleca – Interkomy dla Motocyklistów CARDO PACKTALK została wyłączona


Interkomy CARDO PACKTALK™ BOLD

W życiu każdego spragnionego podróży czy też grupowych wypadów na miasto lub w jego okolice przychodzi taki moment gdzie rozmowy w oczekiwaniu na zielone światło czy przy małych prędkościach nie sprawiają już tej frajdy, nie wystarczają.
Chcąc rozmawiać w trasie, z jedną czy też z kilkoma osobami przychodzi czas na zakup zestawu do komunikacji głosowej czyli interkomu motocyklowego.

Cardo PACKTALK BOLD

Interkomy stosowane w kaskach motocyklowych mają swoje plusy i minusy.
Dla jednych jest to kolejny niepotrzebny bajer, dla innych jest to tak podstawową rzeczą jak buty, kurtka czy kask motocyklowy.
Na rynku możemy znaleźć produkty różnych marek, również te stricte ,,chińskie,,.
Dzisiaj chciałbym przybliżyć Wam Interkomy firmy CARDO – PACKTALK™ Bold czym się cechują i dlaczego warto rozważyć ich zakup.

Przede wszystkim, PACKTALK™ – o co chodzi?
Interkomy firmy CARDO cechują się Technologią Dual-Core, to znaczy, że poza ustandaryzowanym już protokołem Bluetooth® posiadamy technologię Dynamic Mesh Comunication (DMC™). Co różni te technologie?

Przede wszystkim to, że urządzenia bazujące na protokole Bluetooth® cechują się ograniczonymi możliwościami w zakresie utrzymania stabilnego łącza, ilości użytkowników czy też odzyskiwania przerwanego połączenia. W technologii DMC™ utrzymuje się dynamicznie pracująca sieć lokalna.
Każdy z użytkowników PACKTALK™ jest swego rodzaju zarówno odbiorca jak i nadawcą sygnału. To znaczy , że każdy z motocyklistów jest swego rodzaju autonomicznym przekaźnikiem utrzymując połączeniu z każdym z uczestników.

Co ciekawe w przeciwieństwie do technologii Bluetooth® która pozwala nam przeważnie na utrzymania połączenie w grupie do 4 użytkowników jednocześnie, CARDO PACKTALK™ Bold umożliwia nam aktywne połączenie aż do 15 użytkowników i co najważniejsze, oprogramowanie obsługujące tą sieć jest ciągle doskonalone i nie wykluczone ,że ta liczba będzie się systematycznie zwiększać.
Poza tym, Interkomy CARDO pozwalają nam na utrzymanie połączenia w odległości do 1,6 km za pomocą Bluetooth® oraz do 8 km w technologii DMC™.
Obrazowo możemy zrozumieć te różnice dzięki filmikom publikowanym przez producenta:
https://www.youtube.com/watch?v=8ef8D8IiVNY

Z innych szczegółów:
Interkomy na jednym ładowaniu utrzymują się w trybie czuwania do 7 dni, w trybie ciągłego użytkowania do 13 godzin, co ważne, interkomy są zgodnie z IP67 czyli charakteryzują się bardzo dobrą szczelnością, są odporne na trudne warunki pogodowe.
Najnowsze wersje interkomów posiadają możliwość zarządzania usługami za pomocą poleceń głosowych. Wystarczy powiedzieć „Hey Cardo!”i wszystko staje się łatwiejsze.

Z innych kwestii – Montaż.
Z opisu producenta BOLD pasują do wszystkich kasków, jak to wygląda w praktyce ?.
Otóż, z elementami załączonymi do zestawu możemy dostosować nasze wyposażenie do kasków integralnych oraz szczękowych. Co z kaskami bezszczękowymi czy też kaskami typu „orzeszek”. Otóż z „podstawowymi” elementami będzie nam troszkę trudniej ze względu na sposób mocowania mikrofonu. Na szczęście producent pomyślał i o użytkownikach tego typu kasków oferując zewnętrzny system uchwytu wraz z mikrofonem

Sam zaczep trzymający nasze urządzenie na kasku jest solidnie wykonany, dobrze zapięty system utrzymuje się w miejscu prawidłowo nie pozwalając nam na przypadkowe odpięcia.

Co ciekawe, system posiada w dolnej części zaślepione silikonową wkładką gniazdo mikro-usb umożliwiający nam na aktualizowanie software przy pomocy kabla usb połączonego z komputerem posiadającym dostęp do internetu. W trasie pozwala nam na ładowanie przy czynnym użytkowaniu co pozbawia nas niepotrzebnych zmartwień związanych z rozładowującym się interkomem. Jest to kolejną mocną zaletą interkomu Cardo Packtalk BOLD.

Analizując ergonomie urządzenia, interkom firmy CARGO jest bardzo intuicyjny, jego obecność w trakcie jazdy jest praktycznie nieodczuwalna. W przypadku większej grupy i większej odległości między uczestnikami możliwe jest rozłożenie sytemu antenowego wzmacniającego sygnał nadawany i odbierany w grupie DMC™.

Dostępna jest również aplikacja dedykowana na urządzenia z systemem Android oraz iOS.
Dzięki aplikacji możemy w szybszy sposób tworzyć prywatne grupy DMC™ i zarządzać już aktualnymi połączeniami.
Za pośrednictwem aplikacji możemy również zarządzać strumieniowaniem audio, muzyką, radiem itp.

Ratownicy z Fundacji Jednym Śladem tworzący grupę motocyklową wdrażają w swoich szeregach system Cardo Packtalk. Korzystając z rozwiązań oferowanych przez CARDO usprawniają swoje działania dzięki szybkiej i stabilnej łączności DMC™.

Cardo Interkomy dla Motocyklistów